Wolnoobrotowa wyciskarka

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór przylega do Ciebie!

Prasówki

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór chodzi do Ciebie! Jeżeli chcesz zacząć przygotowywanie domowych soków we naturalnej kuchni, na pewno dziwisz się, jakie urządzenie wybrać. Bardzo prawdopodobne, że istniejesz przed dylematem: wyciskarka do produktów czy sokowirówka? Twój wybór padł na wyciskarkę? W takim razie musisz też zdecydować co będzie dla Ciebie lepsze: ręczna wyciskarka do produktów i warzyw czy może przecież elektryczna? Czy w Twoim sukcesu sprawdzi się ręczna wyciskarka do soków ze byliśmy nierdzewnej czy nowych tworzyw, na dowód ręczna wyciskarka do soku żeliwna? Spróbujemy pomóc Ci rozstrzygnąć tę myśl.

Ręczna wyciskarka do soków: lub toż wersja dla Ciebie?

Zacznijmy od tego, jakie sposoby wyciskarek ręcznych jesteśmy obecnie na rynku. Możesz zdecydować się na tradycyjną wyciskarkę do cytrusów, której mechanizm działania liczy na tym, że chcąc wycisnąć sok musisz przekroić owoc na pół i stylem obrotowym przesuwać połówkę pomarańczy, cytryny itp. po specjalnym stożku. Ponadto, do wyboru masz jeszcze wyciskarki do cytrusów z dźwignią. Innym typem wyciskarek ręcznych jest ręczna wyciskarka ślimakowa, której wygląd przywodzi na nauka klasyczne maszynki do mięsa.

Wolnoobrotowa elektryczna wyciskarka do soków z wałkiem ślimakowym: co warto nosić na uwadze?

Co powinniśmy znać na problem wolnoobrotowych elektrycznych wyciskarek do soków? Do wyboru jesteśmy elektryczne wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe, jakie posiadają wyższe zastosowanie. Co więcej, wyciskarki ślimakowe liczymy na proste i poziome. Wyciskarki pionowe z podstawy są wyposażone w pewien ślimak, chociaż dostępne są również poziome wyciskarki jednoślimakowe, z serii wyciskarki poziome posiadają dwa ślimaki. Wybór pomiędzy tymi dwoma sposobami urządzeń winien być zdeterminowany naszymi osobistymi oczekiwaniami. Co to oznacza?

Wyciskarki pionowe zajmują niewiele miejsca – to prawdopodobnie być główne, gdy nasza kuchnia jest mocno delikatna, dysponujemy małą ilością szafek, czy nasz blat jest szybko wystarczająco zagospodarowany domowymi sprzętami i chce nam na mniejszym urządzeniu
Wyciskarka pozioma idealnie dodaje się do wyciskania soku z warzyw liściastych takich jak jarmuż czy szpinak.
Dzięki pionowemu ustawieniu ślimaków, wyciskarki proste są dobre w postępowaniu.
Niektóre modele wyciskarek pionowych pozwalają dodatkowo, na przygotowywanie np. makaronu. Warto dać na ostatnie uwagę wybierając odpowiedni model. Określ nasze pragnienia i zastanów się, na których funkcjonalnościach zwłaszcza Ci chce, gdyby masz sens zainwestować w poziomą wyciskarkę do soków.

Porównanie: ręczna vs elektryczna wyciskarka do soków

Trafiliście do sedna: co będzie dla Ciebie lepsze – ręczna wyciskarka wolnoobrotowa, czy może jednak wolnoobrotowa wyciskarka ślimakowa? To chce właśnie od Ciebie i Twoich oczekiwań. Zróbmy małe porównanie zalet obu urządzeń!

Ręczna wyciskarka wolnoobrotowa

mobilność: w zależności od potrzeb, wyciskarkę możesz zabrać ze sobą więcej w pomieszczenia, w których nie ma prądu
wyciskarki ślimakowe dają możliwość przygotowania soków z pozostałych składników (zawsze sprawdzaj zalecenia producenta w obecnym aspekcie!)
stosunkowo niska cena

Elektryczna wyciskarka ślimakowa

nie musisz używać moce naszych mięśni, całą pracę wykonuje za Ciebie urządzenie
wiele modeli wyciskarek ma też inne funkcje, obok wyciskania soków
do wyboru masz wyciskarki proste i poziome

REASUMUJĄC: to, na jaką wyciskarkę wolnoobrotową ostatecznie się zdecydujesz, powinno być uzależnione od Twoich indywidualnych oczekiwań. Zarówno ręczne wyciskarki, jak i wyciskarki ślimakowe posiadają bezpośrednie właściwości. Wyciskarki ręczne mogą zaprezentować się strzałem w dziesiątkę, jeśli często podróżujesz, i mimo pełnia nie chcesz czynić z przyrządzania domowych soków. Zanim wybierzesz konkretny model sprawdź decyzje o ręcznych wyciskarkach do soków oraz wyciskarkach ślimakowych, porównaj ich wady z indywidualnymi potrzebami i przeanalizuj możliwości, jakie dają oba rozwiązania. Nie poruszaj pochopnej decyzji!

Zobacz również wolnoobrotowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *