Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na pozycję tylko kilku godzin dziennie. Warunki powtarzają się być blisko idealne. Niestety coraz częściej prezentuje się, że są to oszuści zarabiający na naiwności drugich ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na dobrą i znacznie płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to instytucja zwracająca się sprzedawaniem problemów z dodatkowej dłoni i oferowaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te powodowane są stuprocentowo przez internet, co sprawia, że firma wyróżnia się kreatywnością i kształtuje się do danych XXI wieku. Niestety przez rodzaj prace, który pokazuje, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na ścianie na Facebooku Polskiego Lombardu pokazałeś się dziś post, w którym przestrzegają oni przez osobami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zajęcie toż korzysta liczyć na bronieniu w sprzedaży tematów na Allegro. Mamy to wystawić artykuł na sprzedaży, zadbać o właściwi związek z klientem, i jak transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety prezentuje się, że paczki te nie nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze wpływają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na ważny rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zlecenie i twierdzi, że będziemy pielęgnować w nazwie o właściwej jakości. Gwarantują nam rada także ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo kobiet stanowi wielką zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu absolutnie nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Własny Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać stanowi taż pozycja, i same, czego się dowiadujemy toż wtedy, że do polskich założeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Stanowi ostatnie sama możliwość pracy, jaka się na nim pojawiła. Oprócz niej, jesteśmy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie mają ze sobą wiele wspólnego. Osoba taż nie podaje również naszego nazwiska, co powinno stanowić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po swej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcja tematów na lokalnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, tylko stanowimy w nich tylko pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, i my, po wysłaniu im adresu do sprzedaże, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Prezentuje się jednak, że mężczyźni nigdy tych punktów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po swej stronie. W klubu spośród obecnym, że wydajemy na osobnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której nabywca mogą założyć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał własnej właściwości umowy. W sukcesu, kiedy potrzeba nie zostanie rozwiązana, potrafi ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia spotkają nas poważne konsekwencję swoich działań. Według kodeksu karnego, w zależności od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na czas z 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesie mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard przejawiają się sprytem, gdyż w sukcesu, gdy pod aukcją podpisuje się ich człowiek, zatem on weźmie konsekwencje ich wykonań. Ponieważ toż oczywiście my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, gdyż to jednak my sprzedajemy przedmioty, które absolutnie nie docierają do klienta.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede wszystkim, potrzeba być znacznie ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie istnieje wtedy pierwszy przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je dała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać określone swoje cele. Trzeba śledzić na aktualne oferty, w jakich nie zostały podane szczegóły również te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród ostatniego rodzaju oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale również konsumentów, jacy będę wybierali skorzystać z usług oszusta. Im przeważnie będziemy występować na policję tego rodzaju ogłoszenia, tym mniej będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *