Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Mirosławiec

Zachodniopomorskie

Płaskostopie polega na pełnym obniżeniu sklepienia stopy lub ale jej ograniczeniu. Stopa jaka nie ma płaskostopia nie dotyka całą swoją powierzchnią podłoża. Kości tej stopy są łuk. U stopy jaka jest płaskostopie nie tak się nie dzieję.

Promocja Deichmann Białogard

U tej kobiety przychodzi do zaniku łuków stopy, wtedy stopa staje się płaska. Według badań (wyniki statystyk na r. 2017) na płaskostopie ma do 40% ludzi. Aby zapobiec powstania płaskostopia u dziecka, należy: Zapewnić komfortowe buty zwłaszcza dzieciom kierującym swoje pierwsze kroki, unikać rozwoju nadwagi – otyłości jest okazją płaskostopia ponieważ, nie sprzyja zdrowiu oraz obciąża stopy. Wyróżniane są dwa rodzaje płaskostopia – płaskostopie podłużne oraz płaskostopie poprzeczne.

promocja Deichmann
promocja Deichmann

Płaskostopie podłużne, będące produktem obniżenia się łuku podłużnego stopy tak, że cała podeszwa stopy zaczyna dotykać podłoża. Płaskostopie poprzeczne, spowodowane obniżeniem sklepienia poprzecznego stopy, w jakim stopa szykuje się duża i wydaje swoją elastyczność. Płaskostopie daje w jakimś wieku.

zobacz również Karta podarunkowa Deichmann

U maluchów do jakiś 3-4. roku bycia płaskostopie jest prawie fizjologiczne, i związany jest z obecnością poduszeczek tłuszczowych, wiotkich więzadeł i złych mięśni. Tym gatunkiem płaskostopia u najmłodszych nie powinno się martwić, gdyż znika sam wraz z rozwojem dziecka. Deformacja stopy w postaci płaskostopia zmienia prawidłowe cele jej podparcia. Pojawiają się w tedy obrzęki stóp i dolegliwości bólowe nie tylko stóp, ale również łydek oraz kręgosłupa. Gra tym wpływ na podłoże w pomieszczeniu stopy do ostatniego nieprzystosowanym skutkuje stawianiem się na podeszwie stopy bolesnych i trwałych odcisków. Płaskostopie poprzeczne może i doprowadzić do wzrostu wtórnych deformacji stóp lub stopy pod postacią palucha koślawego czy w skrajnych przypadkach tzw. palców młotkowatych.

Tak zniekształcona stopa utrudnia dobranie i noszenie obuwia i chodzenie. Jest wtedy wyjątkowo niewygodne i wskazane będą buty ortopedyczne dla niemowlęta. Płaskostopie podłużne, zwłaszcza nieleczone i długo będące, prowadzić może do wzrostu stanów zapalnych przeciążonych torebek i więzadeł stopy. Leczenie płaskostopia polega nie tylko na ćwiczeniu mięśni stóp a i noszeniu właściwie dobranych, szerokich i wygodnych butów, stosowaniu specjalnych wkładek ortopedycznych (a właśnie po pomocy z lekarzem – nie na naturalną rękę!) i pytaniu o utrzymywanie prawidłowej pozycje ciała.

Promocja Deichmann Białogard

Do ćwiczeń korekcyjnych, które wzmacniają mięśnie stóp, należą: noszenie na palcach, piętach i fizycznych krawędziach stóp, zwijanie palcami stóp np. chusteczki przebywającej na podłodze lub chwytanie i zwiększanie palcami stóp małych problemów z ziemi. Czasem lecz w przypadku zaawansowanych i występujących duże dolegliwości deformacji stóp, uczenia i zachowanie zachowawcze mogą ujawnić się nieskuteczne. Konieczny potrafi się okazać wtedy zabieg operacyjny. Jednak to stanowi zasadne jedynie w ostateczności.

Źródło artykułu Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Białogard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *