Pitbull Patryk Vega Mielno

Zachodniopomorskie

Od roku 2005 filmów traktujących o pracy policji wyszło już dużo. Jednak wciąż nie zapomnieliśmy o pewnym z klasyków gatunku, który powstał dokładnie w tymże roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś niezmiernie powszechnego i rozpoznawalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych materiałów i prowadzenia brutalności, Faktycznie było również oraz w obecnej produkcji.

Pitbull Patryk Vega Tuczno

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy patrzeć na produkcję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Swoją pozycję dają dużo dobrze, sumiennie, potrafią robić w sferze. Jednak po godzinach wszystek spośród nich musi borykać się z swymi problemami, które przeszkadzają im życie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Swoją pozycję dają dużo dobrze, sumiennie, potrafią robić w sferze.

Jednak po godzinach wszystek spośród nich musi borykać się z swymi problemami, które przeszkadzają im życie. Gebels (wykonywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z kobietą, która mama się odebrać mu dobra do opieki nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w obecnej sztuki Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, a bardzo zależy odpracować jeszcze dwa miesiące, które dostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze strony ojca, znajomych, a również w odreagowaniu na lęk połączony z pracą jest w jeszcze toż istotniejsze problemy z narkotykami. Metyl (w którego rolę wcielił się Krzysztof Stroiński) istnieje już nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć własne mieszkanie prywatne. Ostatnim członkiem systemu jest Despero (Marcin Dorociński), który wydobywa się w bardzo dokuczliwej i ciężkiej sytuacji, wdaje się on gdyż w interes z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Tuczno

Sytuacje te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie buduje naszą karierę, a poza nią stanowi panem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z łatwością rozwiązuje wszelki punkt i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że ważne chwile mogą przychodzić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i dawania sobie pytania: O co tak funkcjonuje w współczesnym filmie? Akcja już wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki rodzaj, że gdy najszybciej chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Tuczno

Odkrywa jeszcze to nowsze aspekty działalności w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Jednak albo ich utwór istniał właśnie zdrowy i naturalny, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Zupełnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w współczesnym przykładu nie rażą, aż tak daleko i podkreślają charaktery postaci, oraz realia miejsca w którym tworzą.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić również na tych banalniejszych i niezwykle docenianych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w bliskich siłach spisali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dokładnie spisali się w istocie policjantów, którzy pogubili się we polskim życiu osobistym i muszą mieć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyki reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest wadę. Jest nią dźwięk, który stał dokonany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą osiągać poprzez to punkt z ciekawym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Tuczno

Każde z formy nie są czarno białe, pokazują nam się z pozostałych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który występuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często ukazywani są jako kobiety idealne, będące na ochron prawa, przeważnie są bez skazy, posiadają ciekawe bycie, kochająca kobietę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy odbywają trudną pracę, a po niej muszą mieć się z naszymi demonami. Oczywiście wtedy zdarzyło, że film spotkał się z racja dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został doceniony przez publiczność, która obejmowała już dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, robią się o znacznie bardziej pewne i przyjazne.

Pitbull Patryk Vega Tuczno

 

źródło artykułu PitBull

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *